Siyah Havuçlu Kek

fotoğraf 4 (15)_450x600_450x600

Siyah havuç da nedir diyebilirsiniz. Ben yeni tanıştım bu havuçla.

Öncelikle azıcık bilgi veriyim. Yapılan araştırmalara göre normal turuncu havuca göre daha fazla antioksidan özelliği olan bu havucun ayrıca ateş düşürücü ve iltihap kurutucu özelliği var.

siyah_havuc_yetistiriciligi

Ben rengine bayılmıştım. Adı siyah ama rengi rendelendiğinde mor lahana rengini alıyor. Ve biraz el boyuyor.

Daha önce Vedat Şefin siyah havuçlu kekini yedim ve kekin mor kadife görüntüsüne resmen aşık olmuştum. İsteğim o rengi yakalamaktı ama olmadı. Neden derseniz,ben her zamanki gibi rendenin kalın kısmından rendeledim havucu,en ince yerinden rendelemem gerekiyormuş. Denerseniz eğer üşenmeyip rendenin ince tarafını kullanın bence.

Lezzet olarak herhangi bir farklılık yok.Kek yiyenler tarafından çok beğenildi.

Bu kekin tarifini daha önce paylaşmıştım. “Kekler-Pastalar” kategorisinde  “Havuçlu Kek” adı altında ayrıntılı tarifi bulabilirsiniz.

Yayınlayan

elifik

1984 Kastamonu doğumluyum ve halen Kastamonu'da yaşıyorum. Diş hekimiyim. Çok sevdiğim bir mesleğim,aşık olduğum bir kocam ve dünya tatlısı iki oğlum var. Ailecek en büyük zevkimiz yeni yerler görmek ve yeni lezzetler tatmak. Paellanın peşinden İspanya'ya, pizzanın peşinden İtalya'ya,gulaşın peşinden Macaristan'a,SeaFood Restorant için Bangkok'a savruluyoruz. Umarım hiç yere inmeyiz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir