Mini Trakya Gezimiz…

fotoğraf 1 (3)_800x600

Eşim askerliğini Kırklareli Pınarhisar’da yaptı. O zamanlardan beri her fırsatta o tarafların ne kadar güzel olduğunu anlatır durur. Son zamanlarda birlikte gitmekten bahsediyordu. Planlarımızı yaptık ve hep birlikte Pınarhisar gezimize başladık.

İlk durağımız Lüleburgaz’dı. Ben ciğer yiyeceğim diye tutturduğum için ilk durakta ciğerci soruşturduk ve tavsiye üzerine bir tanesine gittik. İlk defa tava ciğeri yedim ve bayıldım. Edirne’de beni bekleyen ciğerin ne kadar güzel olduğunu tahmin bile edemiyorum. Lüleburgaz’daki hayran kaldım. Bir tabak daha olsa yerdim.

Bu fotoğraflar ben sabırsızlıkla ciğer beklerken çekildi 🙂

fotoğraf 4 (1)_800x600

İşte harika tava ciğeri 🙂

fotoğraf 3 (1)_800x600

Ciğerle birlikte yenmesi için kızarmış biberler ve biberli yoğurt salatası.Kızarmış biber acı geldi pek yiyemedim ama yoğurtlu salatayı bayıla bayıla yedim. Toplamda kaç dilim ekmek yedim hatırlamıyorum 🙂

Sonraki durağımız Pınarhisar’dı. Önce panaromik şehir turu yaptık 🙂 Sonra eşimin askerlik yaptığı askeriye kısmını gördük. Şansımıza Pınarhisar pazarına denk geldik.Biraz pazarda dolaştık.Yerel halkın şiveli konuşmalarını memnuniyetle dinledik.

Burada meşhur Ahmetbey Köftesi varmış. Önce Ahmetbey Köyüne gittik. Oradaki bir sürü köftecinin arasından biz daha önce eşimin gittiği köfteciye gittik. İçerisi doluydu. Neyse ki masa bulduk ve oturduk.

fotoğraf 1 (4)_800x600

fotoğraf 5 (1)_800x600

Meşhur Ahmetbey köftesini Emir’de sevdi. Hep beraber yedik.Bir güzel karnımızı doyurduk. Burada köfte porsiyon değil,kilo ile satılıyor.Yarım kilo köfte yaklaşık 12-14 tane oluyor.

Şişmiş kocaman karnımızı bastırmak için dedik bir çay içelim. Eşimin teklifi üzerine çayımızı yola devam edip İğneada’da içtik. Burası sayfiye yeri.Deniz kenarında bir çay bahçesinde çayımızı içtik.

fotoğraf 2 (3)_800x600

fotoğraf 3 (2)_800x600

fotoğraf 4 (2)_800x600

Son olarak Beğendik beldesine gittik. Bulgaristan sınırına kadar gittik. Bulgaristan sınırındaki köye el salladık ve geze geze geri döndük. Böylece mini Trakya gezimizi tamamladık. Biz doyamadık ve en kısa zamanda Edirne ve Tekirdağ’ı da içine alan daha kapsamlı ve bol yemekli bir gezi yapmaya daha karar verdik.


Notice: Undefined variable: count in /var/www/html/mutfaksirlari.com/wp-content/themes/twentyfifteen-child/content.php on line 78

Yayınlayan

elifik

1984 Kastamonu doğumluyum ve halen Kastamonu'da yaşıyorum. Diş hekimiyim. Çok sevdiğim bir mesleğim,aşık olduğum bir kocam ve dünya tatlısı iki oğlum var. Ailecek en büyük zevkimiz yeni yerler görmek ve yeni lezzetler tatmak. Paellanın peşinden İspanya'ya, pizzanın peşinden İtalya'ya,gulaşın peşinden Macaristan'a,SeaFood Restorant için Bangkok'a savruluyoruz. Umarım hiç yere inmeyiz :)

2 thoughts on “Mini Trakya Gezimiz…”

  1. ah ne.ğüzel yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlatın birde yediklerinin tariflerini de alsaydınız iyi olurdu seneyede bargamaya gelin oranın cığırtmasını yeyin bekleriz

    1. Davetiniz için çok teşekkür ederim Münevver Hanım 🙂 inşallah Bergama’ya gelip oranında lezzetlerini tadarız. Blogumda memnuniyetle de paylaşırım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir