Kazandibi maceram..

Daha önce kazandibi yapmıştım hatırlarsanız. Ve tadı çok güzel olmasına rağmen kıvamı istediğim şekilde olmamıştı. Ben de kabahati nişastaya atmıştım.

Orjinal tarifte patates nişastası kullanıldığı halde ben buğday nişastası kullanmıştım. Geçenlerde marketten sırf kazandibi için patates nişastası aldım. Tekrar yaptım ve bu sefer kıvamı harika oldu. İşte kazandibi maceramda geldiğim son  nokta 🙂

 

kaza_800x598

 

Sonradan duydum,deneyen iki kişi buğday nişastası ile de bu kıvamı tutturmuş. Demek ki kabahat nişastada değilmiş. Önemli olan kıvamlı bir muhallebi hazırlamakmış 🙂 Tarifin tamamını ayrıntılı olarak “Tatlılar” kısmında bulabilirsiniz.  Kolay gelsin.


Notice: Undefined variable: count in /var/www/html/mutfaksirlari.com/wp-content/themes/twentyfifteen-child/content.php on line 78

Yayınlayan

elifik

1984 Kastamonu doğumluyum ve halen Kastamonu'da yaşıyorum. Diş hekimiyim. Çok sevdiğim bir mesleğim,aşık olduğum bir kocam ve dünya tatlısı iki oğlum var. Ailecek en büyük zevkimiz yeni yerler görmek ve yeni lezzetler tatmak. Paellanın peşinden İspanya'ya, pizzanın peşinden İtalya'ya,gulaşın peşinden Macaristan'a,SeaFood Restorant için Bangkok'a savruluyoruz. Umarım hiç yere inmeyiz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir