Cheesecake hamuru artarsa… :)

 

New York usulü cheesecake hamurun arttığını söylemiştim. Martha Stewart aynı hamurun 3 farklı şekilde kullanılabileceğini söylemişti.

1.New York Cheesecake

2.Meyveli Cheesecake : 4 küçük kelepçeli kalıba bisküvi tabanı yaptı ve bu hamuru üzerine paylaştırdı.Fırından çıkan cheesecakeleri meyve ile süsledi ve pelte pişirip üzerine döktü.

3.Bisküvi kullanmadan sadece üst hamuru muffin kalıplarına kağıt koyarak paylaştırdı. 175 derecede 15 dakika pişirdi. (ben 20 dakika pişirdim sanki pişmemiş gibi geldi.)

 

Fırından çıkan muffinler soğuyunca üzerine koyulan sos:

Yarım kilo krema

1 yemek kaşığı şeker

1 çay kaşığı vanilya özü (ben sıvısını kullandım)

Bu sostan 1-2 yemek kaşığı muffinlerin üzerine koyup meyve ile süsledi.

Ve işte sonuç 🙂 Benimkiler çok güzel oldular 🙂

 


Notice: Undefined variable: count in /var/www/html/mutfaksirlari.com/wp-content/themes/twentyfifteen-child/content.php on line 78

Yayınlayan

elifik

1984 Kastamonu doğumluyum ve halen Kastamonu'da yaşıyorum. Diş hekimiyim. Çok sevdiğim bir mesleğim,aşık olduğum bir kocam ve dünya tatlısı iki oğlum var. Ailecek en büyük zevkimiz yeni yerler görmek ve yeni lezzetler tatmak. Paellanın peşinden İspanya'ya, pizzanın peşinden İtalya'ya,gulaşın peşinden Macaristan'a,SeaFood Restorant için Bangkok'a savruluyoruz. Umarım hiç yere inmeyiz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir