Ücretsiz Blog Aç | Şikayet Et | Yardım

Haydi biraz eğlenelim :)

İftar gezmelerine başladık….

“İlk 15 gün davet edilir. Son 15 gün davete gidilir.” derler… :)

Bizim de iftar gezmelerimiz başladı artık.. Örnek olması açısından daha önce de söylediğim gibi iftar mönülerini sizlerle paylaşıyorum.

İlk 15 gün herkese davet veremesek de bizleri de ayırmayıp iftarda aralarında görmek isteyip davet eden herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum. Davetlerinize Emir bebekle birlikte memnuniyetle katılıyoruz :)

Karşılıklı olur bu işler tabiki biliyorum.Bu sene bizi mazur görün.İnşallah önümüzdeki sene herkesi layığıyla ağırlayacağız :)

İlk iftar davetimizi Hatice Teyze’den aldık :) Daha önce harika bir Alman Pastası tarifi vermiştim hani size.. İşte o tarifin sahibi :)

Daveti alır almaz çok büyük bir mumnuniyetle kabul ettik. Hatice Teyzenin yemekleri,daha doğrusu yaptığı herşey harika olur. Etinden sütünden tereyağından hiç sakınmaz :) Kendi ölçüsünden şaşmaz. Yılların deneyimi tabi.. Elinin lezzeti de eklenince..

Sonuç olarak bu davetten inanılmaz şeyler bekliyordum. Ve umduğum gibi de oldu.. Herşey çok lezzetliydi. Bir sürü şey yapmış yine . Hepsinden yemeye çalışsam da ilk göz ağrım olan arnavut ciğeri ve etli yaprak sarmasına biraz daha torpilli yer ayırdım midemde :)

Tekrar eline sağlık Hatice Teyzecim… Tekrarını heyecanla bekliyorum :)

 

 

İşte mönü:

İftariyelikler

Karışık kızartma

Arnavut ciğeri

Etli yaprak sarması

Beyin salatası

Pilaki

Kırmızı mercimek çorbası

Dana haşlama

Pilav

 

Nohut yemeği

Su böreği

 

Ev baklavası

 

Güllaç

 

Meyve

 

 

Tarifleri sitede bulabilirsiniz :)

Yorum Yazın: "İftar gezmelerine başladık…."

Etiket Bulutu